V březnu a dubnu 2019 jsme pořádali novou soutěž s oplatkami Lina. V pořadí již třetí soutěžní projekt, kterého jsme se účastnili po stránce konceptu, organizace a zajištění celého průběhu spotřebitelské soutěže, se nesl v duchu vesmírného televizního spotu.

Cílem soutěže bylo maximalizovat účast v soutěži formou opakovaných nákupů, maximálně využít subclaimu Lina je jiná a zapojit do akce během 4 týdenní soutěže 10.000 uživatelů. Soutěž jsme proto navrhli tak, aby hlavní výhrou bylo něco, o co se ještě nesoutěžilo v žádné soutěži a také, aby výhry dostatečně pro soutěžící zajímavé a odpovídali i nejnovějším hitech technologiím a trendům. 

Zažít start rakety do vesmíru!

Hlavní cenou se hned od počátku našich návrhů stala možnost účastnit se, běhěm týdenního pobytu na Bajkonuru v Kazachstánu, skutečného startu rakety do vesmíru. Dalším lákadlem soutěže byla hra o denní výhry v podobě technologické novinky od Facebooku – 30 ks virtuálních brýlí Oculus Go, každé v hodnotě 7.000 Kč a 10 kartonů oplatek Lina v hodnotě 500 Kč/karton. Benefitem pro každého soutěžícího pak byla možnost získání odměny ve formě slevových kuponů od Datart.cz a Letuška.cz.

Princip souteže byl založen na registraci účtenek s FIK kódy za provedené nákupy oplatek Lina, přičemž soutěže o denní ceny se mohl každý zaregistrovaný účastník zúčastnit již s jednou zakoupenou oplatkou. Každých 5 zakoupených oplatek Lina bylo pak převedeno na účast v záverečném slosování o zájezd pro 2 osoby na Bajkonur ke startu rakety do vesmíru v hodnotě 200.000 Kč.

Soutěž byla výrazně komunikována v TV upraveným spotem dle našeho návrhu. Jeho podobu si můžete připomenout níže. Soutěž jsme v rámci svěřeného budgetu kampaně podporovali i komunikací a reklamou na Facebooku. 

A jak soutěž Lina dopadla?

Celkem se nám za 4 týdny do soutěže zaregistrovalo přes 8.700 uživatelů, kteří zaregistrovali téměř 10.500 účtenek s témeř 58.000 zakoupenými oplatkami Lina. Do závěrečného slosování o účast na Bajkonur systém registroval přes 11.000 nominací, ze kterých byl generátorem vybrán jeden vítěž. Díky systému opakovaných nákupů a možnosti opakovaného zapojení do hry došlo na soutěžní stránce během 30 dní k 73.000 návštěvám a více jak 203.000 zobrazení stránek.

V rámci měsíčního promování na Facebooku jsme pak zaznamenali celkový dosah stránky s hodnotou přesahující 30 milionů zobrazení s téměř 40.000 prokliky na soutěžní web.