Skip links

Mobilní aplikace Olmíci

Na konci srpna 2019 jsme převzali pod naše vývojářská křídla novou mobilní aplikaci Olmíci. Tu si klient zadal u konkurenční vývojářské společnosti z Brna. A protože se prostě občas stane, že ne každá IT společnost dokáže najít správnou cestu a společnou řeč při vývoji mobilních aplikací, je potřeba vývojový tým někdy obměnit. A přesně to se také stalo, a tak v pořadí již čtvrtá aplikace Olmíci, nakonec opět skončila u nás.

Jak už jsme zmínili, celý původní koncept byl vytvořen mimo naše IT studio. Svým názvem však logicky opět zapadá do námi dříve vyvinutých předešlých her pro mobilní telefony – Olmíci Pexeso, Olmíci Ochránci a Olmíci Go!

Olmíci znova a lépe

A tak před námi stál nový úkol. Ve velmi krátké době jsme se museli seznámit se záměry klienta. Následně jsme připravili zcela novou verzi aplikace. Ta bude vývojářsky udržitelná a hlavně v ní budou opraveny všechny neduhy, kterými původní verze trpěla. Největší část aplikace však tvořila zcela nová architektura založená na tzv. AR kitu – tedy rozšířené realitě. A to pro nás byla velká výzva!

Vše jsme proto pojali, jak se říká, od podlahy. Podle původní aplikace jsme nejen vše znova naprogramovali, ale hlavně redesignovali, aby byla aplikace přijemná pro děti. Museli jsme však i některé věci odstranit. Zejména možnost přihlášení do aplikace prostřednictvím Facebooku a Google, které bylo zcela nefukční. Bohužel někteří uživatelé, kteří se v první verzi aplikace přihlásili srkze tyto sociální sítě, si musí nyní požádat o nové heslo a přihlásit se svým e-mailem.

Novinky verze 1.3.2

Nová verze aplikace Olmíci však, mimo původního obsahu pohádek s trochu nedomyšleným ovládáním, nyní obsahuje i roztomilé vtipy, novou peněženku, zcela nové prostředí pro přehrávání, editaci obsahu pro pohádky a vtipy, volbu pro oblíbené položky, vyřešený login a synchronizaci účtu a celkově stabilnější chování. Zároveň jsme vyřešili i velký problém – možnost bezproblémového odinstalování aplikace, s čímž se původní verze velmi často potýkala.

Na závěr jen dodáváme, že aplikace verze 1.3.2 je od konce října 2019 dostupná pro Android v Google Play a vy si ji můžete stáhnout, sami ji ohodnotit a zlepšit tak její rating. Věříme, že se vám i vašim dětem nová verze Olmíci bude líbit 😉

Detail..
Chyť to...